قدیمی‌ ترین رستوران تهران کجاست؟ رستوران گردی امروزه جزو سرگرمی‌های پرمخاطب ایرانیان شده است و رنج‌های سنی نوجوانان تا بزرگسالان و به طبع سلیقه‌های گوناگون را در بر می‌گیرد. رستوران‌های قدیمی حال و هوای خاص خود را دارند، شما را غرق در انرژی مثبت و فضای مطبوع و نوستالژی خود می‌کنند و اگر همراه با خانواده باشید، یک گزینه‌ی عالی برای دور هم جمع شدن به حساب می‌آیند.

در این مقاله ما قصد داریم تا تعدادی از قدیمی‌ ترین رستوران‌های تهران را به شما معرفی کنیم؛ رستوران‌هایی که ریشه و اصالت سنتی خود را حفظ کرده‌اند ولی در عین حال کیفیت غذا و خدمات رسانی‌شان کاملاً به روز و با کیفیت است. با بهترین سفره خانه های تهران و بهترین باغ رستوران های تهران در مطلبی دیگر آشنا شوید.

5 مورد از بهترین رستوران‌ های جنوب تهران

قدیمی ترین رستوران تهران

در ادامه لیستی از قدیمی ترین رستوران های تهران را بیان میکنیم.

رستوران نایب تهران

قدیمی‌ترین رستوران‌های تهران

چلوکباب، این غذای محبوب دل‌ها، اولین بار توسط «حاج علی» سرآشپز مخصوص ناصرالدین شاه ابداع شد. او روزی همراه ناصرالدین شاه به شکار رفته بود و به دستور شاه از گوشت شکاری آن روز غذایی بی نظیر درست کرد که شاه را به وجد آورد. سال‌ها بعد، فرزند این آشپز، یعنی «نایب غلامحسین» اولین چلوکبابی ایران را تحت عنوان رستوران نایب در بازار تأسیس کرد. این رستوران از قدیمی‌ ترین رستوران‌های تهران محسوب می‌شود.

پس از گذشت سال‌ها، شعبه‌های گوناگون از رستوران نایب (رستوران قدیمی تهران) در سراسر تهران تأسیس شد که هرکدام از لحاظ منو، کیفیت غذا، دکوراسیون و… با یکدیگر متفاوت هستند اما همگی آن‌ها اصالت اولیه‌ی خود را حفظ کرده‌اند؛ اما قدیمی‌ ترین و اولین شعبه‌ی رستوران نایب که توسط نایب غلامحسین تأسیس شد، در ابتدای بازار صحاف و در نزدیکی یک حمام قدیمی قرار داشت.

در اطراف این رستوران به دلیل نزدیکی با بازار شاید جای پارک به سختی پیدا شود؛ اما خوشبختانه ایستگاه متروی 15 خرداد در نزدیکی این رستوران قرار دارد. همچنین، کاخ گلستان هم در نزدیکی این رستوران واقع شده است؛ بنابراین شما می‌توانید در یک روز تعطیل، پس از گردش در اطراف کاخ گلستان، با رفتن به قدیمی‌ ترین چلوکبابی تهران، تفریحات خود را تکمیل کنید.
برای رفتن به این رستوران حتماً نباید از قبل رزرو کنید؛ اما اگر در روزهای تعطیل و شلوغ برنامه دارید که بروید، بهتر است از قبل برای خود میزی رزرو کنید تا معطل نشوید.

قیمت آیتم‌های منوی این رستوران اگرچه نسبتاً بالا است؛ اما با توجه به کیفیت و نوع غذا معقول است.
آدرس: تهران، 15 خرداد، بازار زرگرها، بازار صحاف‌ها، پلاک 31 و 33 و 35
تلفن: 02155895201

رستوران مسلم

قدیمی‌ترین رستوران تهران

در نزدیکی رستوران نایب، در راسته‌ی بازار بزرگ تهران، چلوکبابی معروف مسلم قرار دارد که از قدیمی‌ ترین رستوران‌های تهران به شمار می‌رود. امکان ندارد شما گذرتان به بازار بیفتد و هوس ته‌چین‌های معروف مسلم را نکرده باشید! رستوران مسلم اکثراً به قدری شلوغ است که شما در اکثر مواقع مجبورید برای خالی شدن میز و سفارش غذا در صف بایستید.
در این رستوران، سالادها و سایددیش‌ها نظیر ماست موسیر و سالاد شیرازی و… به صورت سلف سرویس قرار دارد ولی غذاها را گارسون‌ها برایتان می‌آورند. یک نکته‌ای که در مورد غذاهای رستوران مسلم معروف است، زیاد بودن میزان پرس‌های آن است. مراقب باشید که اسراف نکنید!

رستوران مسلم هم همانند نایب در نزدیکی مترو 15 خرداد و در دل بازار قرار دارد، کاخ گلستان هم از اماکن دیدنی نزدیک به این رستوران است. علاوه بر آن، این رستوران صبحانه هم سرو می‌کند. رستوران کاملاً حالت بازاری و قدیمی خود را حفظ کرده است و غذاها هم همانند قدیم‌الایام لذیذ و معرکه هستند.
رنج قیمت غذاهای این رستوران از 50 هزار تومان تا 160 هزار تومان (شیشلیک) می‌باشد.

آدرس: تهران – بازار، نبش غربی سبزه میدان
تلفن: 0215560227502155899834

رستوران مسلم اکثراً به قدری شلوغ است که شما در اکثر مواقع مجبورید برای خالی شدن میز و سفارش غذا در صف بایستید.

کافه رستوران عمو هوشنگ

رستوران‌های قدیمی تهران

یکی از قدیمی‌ ترین رستوران‌های تهران که در شمال تهران قرار دارد، رستوران عمو هوشنگ است آن هم با قیمه‌های مشهورش. کافه رستوران عمو هوشنگ با فضای قدیمی و میز و صندلی‌های سنتی خود، در کنار قاب عکس‌های قدیمی، به شما قدمت تاریخی خود را گوشزد می‌کند. علاوه بر قیمه، نیمروها و صبحانه‌های این کافه رستوران هم به شدت محبوب و خوشمزه هستند!

8 مورد از رستوران های خاص تهران با امکانات و فضای لاکچری

غذاهای این رستوران به نسبت قیمت پایینی دارند و از نظر اقتصادی کاملاً مقرون‌به‌صرفه است. غذاهای اصلی منوی این رستوران شامل دیزی است که 20000 تومان قیمت دارد و قیمه نیز تقریباً به قیمت 18000 تومان فروخته می‌شود.
این رستوران پارکینگ اختصاصی دارد و همین‌طور موقعیتش به گونه‌ای است که شما جای پارک را به راحتی پیدا خواهید کرد.
این رستوران در نیاوران است و مترویی در نزدیکی آن وجود ندارد، اما شما می‌توانید از ایستگاه‌های نوبنیاد، تجریش و اقدسیه که به تازگی افتتاح شده است، مسیر خود را به آنجا با تاکسی طی کنید.

کاخ نیاوران و پارک نیاوران از فضاهای دیدنی هستند که در اطراف این رستوران واقع شده‌اند.
آدرس: تهران – نیاوران، نرسیده به میدان باهنر، نبش کوچه عبدالهی

تلفن: ۰۹۱۲۴۴۵۶۰۸۹

رستوران شرف الاسلامی

قدیمی‌ترین کبابی تهران

در سردر رستوران شرف الاسلامی، با نوشته‌ی تأسیس 1317 متوجه می‌شویم که این رستوران عمرش از همه‌ی ما بیشتر است. در واقع، از جمله قدیمی‌ ترین رستوران‌های تهران می‌توان به رستوران شرف الاسلام اشاره کرد که رنگ و بویی کاملاً قدیمی و نوستالژی دارد. حتی نحوه‌ی سرویس دهی هم همانند هشتاد سال پیش، با ژتون‌های فلزی صورت می‌گیرد. این رستوران نیز در کنار مسلم و نایب و در دل بازار تهران جای خود را تثبیت کرده است. رستوران شرف الاسلامی، با پرس‌های زیاد غذا و طعم لذیذ غذاهایش، محبوب دل تسترها و مردم عامه‌ی تهران شده است.

باقلا پلو و ماهیچه، ته‌چین و کباب‌های این رستوران را حتماً امتحان کنید.
از آن جایی که این رستوران در بازار بزرگ تهران قرار دارد، شما نمی‌توانید به سادگی جای پارک پیدا کنید. پیشنهاد ما به شما استفاده از مترو و اندکی پیاده روی است.
این رستوران ظهرها خیلی شلوغ می‌شود، به همین خاطر اگر برای نهار تشریف می‌برید سعی کنید تا 12 آنجا باشید وگرنه میز گیرتان نمی‌آید و باید کلی منتظر بایستید! با قدیمی ترین رستوران بازار تهران آشنا شوید.

رستوران شرف الاسلامی قیمتی مناسب و کاملاً اقتصادی دارد. فضای رستوران هم همان‌طور که گفته شد کاملاً قدیمی، بازاری و میز و صندلی با چیدمان همان هشتاد نود سال پیش است!

آدرس: تهران – بازار تهران، به سمت مسجد امام، داخل حیاط مسجد امام، راه سمت راست
تلفن: 02155620957

رستوران شرف الاسلامی، با پرس‌های زیاد غذا و طعم لذیذ غذاهایش، محبوب دل تیسترها و مردم عامه‌ی تهران شده است.

کبابی حاج فضل الله گلپایگانی و پسران

قدیمی‌ترین رستورانهای تهران

اگر شما یک کوبیده دوست هستید، پس حتماً باید کباب‌های کبابی حاج فضل الله گلپایگانی و پسران را امتحان کنید که از رستورانهای قدیمی تهران است. کبابی حاج فضل الله گلپایگانی و پسران از قدیمی‌ترین کبابی‌های تهران است. محبوب‌ترین غذاهای این رستوران کوبیده، چنجه و حلیم بوقلمون هستند. البته لازم به ذکر است که این رستوران فضایی نقلی و کوچکی دارد و شما می‌توانید از سرویس بیرون بر این رستوران نیز استفاده کنید.

این رستوران رأس ساعت 8 صبح باز می‌کند و همان‌طور که گفتیم، حلیم‌های این رستوران خیلی معروف هستند و به عنوان صبحانه گزینه‌ای خوشمزه به حساب می‌آ‌یند. می‌توان گفت این رستوران بهترین کوبیده‌های تهران را دارد، کوبیده‌هایی لذیذ با سنگک و ریحان تازه که نمی‌توان به سادگی به آن نه گفت. پلپایگانی از رستوران های قدیمی تهران به شمار می رود.

این رستوران پارکینگ خیابانی رایگان دارد و حدود 1 کیلومتر با تئاتر شهر فاصله دارد.
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان لبافی نژاد، بین فخر رازی و ۱۲ فروردین، پلاک ۱۹۸
تلفن: 02166413306

9 بهترین رستوران عربی (لبنانی) در تهران کجاست؟ عکس و آدرس

ما در این مقاله پنج تا از قدیمی‌ترین رستوران‌های تهران را به شما معرفی کردیم. از آنجایی که کباب، غذای ملی، سنتی و اصیل ایرانی است، اکثر این رستوران‌ها کبابی بودند اما در منوی آن‌ها خورش‌ها و سایر غذاهای محلی و اصیل ایرانی و صبحانه هم یافت می‌شد. امیدواریم که با این اطلاعات، بتوانید رستوران مورد نظر خود را پیدا کرده و خاطره‌ای خوش در کنار عزیزانتان رقم بزنید. پیشنهاد می شود مقالات بهترین رستوران بازار تهران و بهترین کبابی تهران را مطالعه نمایید.